ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - Archive: 1391-07-1
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618135
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
توليد ماده اوليه داروي ايراني ام اس كه انحصار اسرائيل را شكست


مديرعامل شركت داروسازي اسوه، از توليد ماده اوليه داروي "گلاتيرامر" براي بيماران مبتلا به ام اس در كشور خبر داد كه تاكنون در انحصار اسرائيل بوده است.

دكتر عباس كبريايي زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، از اين دارو به عنوان يكي از سه داروي مطرح در درمان بيماران ام اس در دنيا نام برد و افزود: داروي "گلاتيرامر" جزو پرفروش ترين داروهاي بيماري ام اس در آمريكاست.

وي اظهارداشت: اين دارو هم اكنون با نام "اسويمر" در داخل توليد مي شود.

عضو هيئت مديره انجمن علمي داروسازان ايران، يكي از ويژگيهاي اين دارو را مصرف آن در دوران بارداري دانست و گفت: اين دارو بر روي سيستم ايمني بدن تاثير مي گذارد و از عود بيماري جلوگيري مي كند.

كبريايي زاده با اعلام اينكه بيماران ايراني تا قبل از توليد اين دارو در كشور از مصرف آن محروم بودند، افزود: اين دارو چون در انحصار اسرائيل بود، امكان واردات آن را نداشتيم كه بعد از توليد آن در داخل، توانستيم علاوه بر شكستن انحصار توليد اين دارو در دنيا، بيماران ام اس در كشورمان نيز از مزاياي خاص اين دارو بهره مند شده اند.

مديرعامل شركت داروسازي اسوه ادامه داد: داروي ايراني از سال گذشته وارد بازار دارويي كشور شده و هم اكنون ايران به عنوان سومين توليد كننده اين دارو در دنيا شناخته مي شود.

وي با اعلام اينكه ماده اوليه اين دارو در حال حاضر از كشور هند وارد مي شود، تاكيد كرد: پيش بيني كرده ايم تا اوايل سال آينده توليد ماده اوليه اين دارو در داخل آغاز شود.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عدم تعهد


يك كارشناس مسائل اقتصادي با تاكيد بر ظرفيت هاي اقتصادي شانزدهمين اجلاس عدم تعهد، از حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در سال گذشته خبر داد.

علي ديني تركمان در گفتگو با مهر، در خصوص فرصت هاي اقتصادي برگزاري شانزدهمين اجلاس كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در تهران، اظهار داشت: درحقيقت شكل گيري جنبش عدم تعهد پيشبرد خط سياسي مستقل از بلوك شرق و غرب در دوره جنگ سرد بود.
وي تصريح كرد: براين اساس همان خط سياسي در دوره پس از جنگ سرد به لحاظ اقتصادي به معناي پيشبرد خطي است كه رابطه كشورهاي درحال توسعه را با هم تقويت كند يعني به جاي رابطه اي كه تحت عنوان رابطه "شمال -جنوب" مطرح است، رابطه "جنوب - جنوب" را پيش ببرد.
 
كارشناس موسسه پژوهش هاي بازرگاني اضافه كرد: در چنين شرايطي امكان بيشتري براي كشورهاي درحال توسعه جهت دسترسي به بازارهاي وسيع تر و همچنين فراهم شدن شرايط براي استقلال فن آورانه به وجود خواهد آمد.

وي با اشاره به اينكه سال گذشته حجم مبادلات تجاري غيرنفتي ايران (واردات و صادرات) با اين كشورها در حدود 40 ميليارد دلار بوده است، گفت: اين در حالي است كه اگر كل مبادلات تجاري اعم از مبادلات نفتي و غيرنفتي ايران را با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در نظر بگيريم رقمي بالغ بر 140ميليارد دلار خواهد شد.

اين اقتصاد دان تصريح كرد: ب راين اساس سهم مبادلات بازرگاني ما با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد نسبت به كل مبادلات تجاري نفتي و غيرنفتي در حدود 30 درصد است كه اين امر نشان دهنده فراهم بودن زمينه مساعد براي توسعه فعاليت اقتصادي است.

به گفته وي، ايران مي تواند از بازارهاي اين كشورها جهت صادرات كالاهاي توليدي خود و همچنين خدمات فني و مهندسي استفاده بهينه كند.

اين استاد دانشگاه پيشنهاد كرد: به نظر مي رسد كه كميسيون هاي اقتصادي اين اجلاس دموكراسي كردن نظام حكمراني اقتصاد جهاني، صندوق بين المللي پول و بانك جهاني را در دستور كار خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

خودكفايي ايران نتيجه تحريمها/ اقتصاد مقاومتي پاسخ خوبي به غرب است

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/08/846342_orig.jpg

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تحريمهاي غرب گفت: غرب اين بار تمامي همت خويش بر تحريم هوشمند قرار داده‌ به طوريكه آنها دنبال هستند تا در مبادلات اقتصادي تجاري، بازرگاني بانكي و ساختار و پولي و مالي خلل ايجاد كنند و اين فشارها سبب خواهد شد تا بار ديگر خودكفايي ايران افزون تر شود.

عباس مقتدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اقتصاد مقاومتي طرحي است عملياتي براي عبور از فشارهاي فزاينده غرب و در جهت شكست فشار اقتصادي غرب و به نظر مي رسد غرب ايدئولوژيك امروز با يك سردرگرمي جدي با افكار و انديشه‌هاي رو به رشد نظام اسلامي مواجه است.

وي ادامه داد: در واقع نظام اسلامي، نظامي است كه در ساليان گذشته توانسته ادوار مختلف تحريم اقتصادي را پشت سر گذارد و در برابر هجمه‌هاي نظامي غرب كه توسط عراق عملياتي شد فائق آيد و آن را پشت سر گذارد.

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

تدوين رشته‌هاي جديد اقتصاد مقاومتي در دانشگاه علامه طباطبايي


رئيس دانشگاه علامه طباطبايي از اتمام بازنگري رشته اقتصاد در آينده نزديك خبر داد و گفت: در روزهاي آينده موارد بازنگري شده به وزارت علوم ارسال خواهد شد.

سيد صدرالدين شريعتي در گفت‌وگو با ايسنا با تشريح برنامه‌هاي دانشگاه در سال تحصيل جديد اظهار كرد: توسعه كمي و كيفي در حوزه پنج دانشكده، پژوهشكده و پژوهشگاه به ويژه در حوزه قم از مهمترين برنامه‌هاي دانشگاه علامه در سال تحصيلي 91- 92 است.

وي همچنين از تلاش براي ايجاد چندين دوره دكتري جديد در سال جديد خبر داد و افزود: همچنين در رابطه با اقتصاد مقاومتي در حال تدوين رشته‌هايي در حوزه اقتصاد مقاومتي، مديريت اقتصاد مقاومتي و فرهنگ اقتصاد مقاومتي هستيم.


اشتراک این مطلب در :

http://harfeakhar.com/_files/images/article/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%20%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C111_thumb.jpg

نويسنده : ناصر جهانيان

چكيده
اين مقاله درصدد بيان چند مطلب است:
1. جهاني‌شدن اقتصاد يك واقعيت است؛
2. اين واقعيت با دكترين مكتب سرمايه‌داري، رفاه وخوش‌بختي به ارمغان نياورده و نمي‌آورد؛ زيرا دكترين سرمايه‌داري به عدالت توجهي ندارد.
3. نياز به دكترين جديدي است كه همه مردم دنيا آن را درك و مطالبه كنند؛ دكترين عدالت اقتصادي مهدوي.
4. دكترين عدالت مهدوي ضمن تبيين شاخص‌هاي عدالت، احكام اسلام را در زمينه رشد اقتصادي پايدار و عادلانه به مردم شيفتة عدالت اعلام مي‌دارد و تحقق اين احكام را در سطوح ملي، منطقه‌اي و جهاني ضامن رفاه و خوش‌بختي همگان مي‌داند.

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

X